Wjechał w ogrodzenie posesji

w 112

W niedzielny poranek w Szczawnie-Zdroju policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili kolejną już akcję pn. „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań mundurowi zatrzymali trzech kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów znajdując się pod wpływem alkoholu. Tego dnia w ręce tych samych policjantów wpadł jeszcze kolejny mieszkaniec naszego miasta. Kompletnie pijany 41-latek w Rybnicy Leśnej uderzył kierowanym przez siebie samochodem w ogrodzenie posesji.

Do wzmożonych działań kontrolnych doszło ostatniego stycznia w godzinach porannych na ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. W grupie wszystkich 139 przebadanych osób znalazło się trzech mężczyzn w wieku 51, 52 i 71 lat, którzy między godziną 10, a 11 jechali kierowanymi przez siebie samochodami w stanie po użyciu alkoholu, mając od 0,23 do 0,47 promila tej substancji w organizmie. Kierującym policjanci w trakcie kontroli drogowych odebrali prawa jazdy.

Po godzinie 12:30 natomiast policjanci ruchu drogowego w trakcie pełnienia dalszej służby najechali na kolizję drogową, do której doszło w Rybnicy Leśnej. Na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili, że 41-letni sprawca zdarzenia jest w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał 2,11 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha mieszkaniec naszego miasta  w 2016 roku miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania – apelują wałbrzyscy mundurowi. – Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku wykroczenia należy liczyć się z długotrwałym zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką karą pieniężną.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top