Wystawa

Wystawa ,,Śpiąca…"

w Kultura

Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni zaprasza na wystawę „Śpiąca…" autorstwa Barbary Idzikowskiej, którą będzie można oglądać do 6 maja. Wstęp wolny.

Licznie przybyli z Wałbrzycha i Dolnego Śląska goście mogli podziwiać instalację ze szkła artystycznego wzbogaconą o wizualne i dźwiękowe efekty przenoszące wszystkich zgromadzonych wprost w krainę sennych marzeń tytułowej „Śpiącej…". Krainę, w którą zmieniło Centrum Ceramiki i cała Stara Kopalnia. Instalacja „Śpiąca…" w Starej Kopalni to pierwsza odsłona tego projektu w Wałbrzychu.

Barbara Idzikowska – absolwentka wydziału Szkła i Ceramiki we wrocławskiej PWSSP. Od 2004 roku pracuje we własnym Atelier Si, Pb…, które stworzyła we współpracy z Eugeniuszem Getem Stankiewiczem z myślą o twórczej wymianie artystów. Autorka licznych wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Zrealizowała szereg prac w przestrzeni publicznej Wrocławia. Odbywała rezydencje artystyczne w Musée Atelier du Verre a Sars Poteries we Francji, w 2004 roku; w The John Michael Kohler Arts Center w Kohler, Wi (USA); oraz w The Studio of The Corning Museum of Glass w Corning, NY (USA), w 2013.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Frania Piorun

Frania Piorun

Już w najbliższą niedzielę, 24 czerwca zapraszamy do wałbrzyskiego Teatru Lalki i
Wystawq rzeźb „Zrąb”

Wystawq rzeźb „Zrąb”

W piątek, 8 czerwca, zapraszamy na wernisaż ogólnopolskiej wystawy rzeźb „Zrąb”. Wydarzenie
Go to Top