XV Święto Pieroga

w Aktualności/Czarny Bór/Powiat/Region

Gmina Czarny Bór, po raz 15, będzie organizatorem znanego w regionie konkursu kulinarnego „Święto Pieroga”, który w tym roku odbędzie się podczas Gminnych Dożynek, organizowanych 1 września na boisku sportowym.

Każdego roku impreza przyciąga ogromne tłumy. We wspólnym świętowaniu i zabawie uczestniczą mieszkańcy z całego regionu. Czekają na nich przepyszne pierogi o rozmaitych smakach, swojskie potrawy i mnóstwo stoisk uginających się pod ludowymi wyrobami. Podobnie będzie i w tym roku. Dożynki rozpocznie uroczysta msza święta. Następnie uczestnicy przejdą w uroczystym korowodzie na stadion sportowy w Czarnym Borze. Kolejnym punktem programu będzie konkurs na Najładniejszy wieniec dożynkowy.

Około godziny 16.00 rozpocznie się 15 edycja Święta Pieroga,  najstarszego  tego typu konkursu na Dolnym Śląsku. Zmaganiom uczestników towarzyszyć będą warsztaty z lepienia pierogów.  W międzyczasie na scenie zaprezentują się zespoły ludowe. Po nich kapele Holiday oraz Vojager. Całość zakończy pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top