Zielony miesiąc w Toyocie

Zielony miesiąc w Toyocie

w Gospodarka

Zużywasz Mniej, Zyskujesz Więcej – to hasło przewodnie Zielonego Miesiąca w fabryce Toyoty w Wałbrzychu, corocznej kampanii mającej na celu promowanie ekologicznych zachowań i praktyk w pracy i w domu wśród pracowników fabryki.

Zielony Miesiąc organizowany jest w Toyocie od siedmiu lat. W ramach tegorocznej edycji zorganizowany został m.in. konkurs fotograficzny o tematyce zawiązanej z hasłem Zielonego Miesiąca, konkurs na kaizen czyli usprawnienie dotyczące ochrony środowiska. W centrum sportowo-konferencyjnym Toyoty – TAIIKUKAN zorganizowana została specjalna ekspozycja z ekologicznymi rozwiązaniami, które można zastosować w domowej łazience takimi jak perlatory czyli rozrzedzacze wody, fotoczujniki czy inne energooszczędne urządzenia. Wszyscy pracownicy, którzy wzięli udział w ankiecie na temat zasad środowiskowych obowiązujących w zakładzie otrzymali ekologiczny upominek – specjalną klepsydrę uświadamiającą jak długość kąpieli wpływa na zużycie wody.

Działania w ramach zielonego miesiąca były również dobrą okazją do zaprezentowania pracownikom nowego 5-letniego planu środowiskowego w zakładzie. Plan ten realizowany będzie jako kontynuacja idei Zielonej Fabryki w Zielonym Mieście. „Moim marzeniem jest aby za pięć lat nasza fabryka była postrzegana jako lider działalności środowiskowej wśród wszystkich fabryk Toyoty w Europie" – stwierdza Dariusz Mikołajczak Wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland. W tym roku wałbrzyska fabryka skupia swoje wysiłki na ograniczeniu zużycia energii używanej do procesu produkcyjnego m.in. dzięki powołaniu i przeszkoleniu specjalnej grupy, której zadaniem jest analiza konsumpcji energii i wprowadzenie proekologicznych rozwiązań.

Działania fabryki na rzecz ochrony środowiska to również akcje skierowane do społeczności lokalnej. Przykładem jest Fundusz Toyoty powołany w lutym 2011 r. , który umożliwia organizacjom non-profit realizację ciekawych i oryginalnych projektów na terenie powiatu wałbrzyskiego. W konkursie grantowym wybranych zostało siedem najlepszych projektów ekologicznych spośród 27 zgłoszonych, które realizowane są w okresie kwiecień-październik 2011. Z efektów ich pracy skorzysta ponad 7 tys. osób. Innym przykładem działań w tym zakresie jest projekt „Zielony Wałbrzych" , który jest odpowiedzią na tegoroczne hasło Zielonego Miesiąca. W ramach niego stworzony został portal ZielonyWałbrzych.pl, który jest narzędziem umożliwiającym przeprowadzenie praktycznego audytu gospodarstwa domowego oraz monitoring zużycia energii i wody ale jednocześnie podsuwającym proekologiczne rozwiązania do naszego domu. Jest on także forum wymiany informacji o lokalnych inicjatywach podejmowanych na rzecz środowiska naturalnego, do których każdy z nas może się dołączyć. W ramach tej akcji organizowany jest także konkurs na najbardziej ekologiczną rodzinę z powiatu wałbrzyskiego. Do wygrania jest wyjazd o wartości 5.000 zł.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top