200 lat Pani Mario! [FOTO]

w Aktualności/Boguszów Gorce/Region

8 września setną rocznicę urodzin świętowała mieszkanka Boguszowa-Gorc Pani Maria Gierczak. Życzenia Dostojnej Jubilatce przesłał Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, a osobiście przekazały władze samorządowe gminy – Komisarz Pełniący Obowiązki Burmistrza Miasta Krzysztof Kumorek, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Urbaniak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Kabat.

Pani Maria Gierczak urodziła się 8 września 1920 r. w Strzałkowicach koło Sambora. W Boguszowie zamieszkała w 1958 roku. Z piątki swojego rodzeństwa tak pięknego wieku dożyła tylko ona. Urodziła i wychowała dwie córki, doczekała jednego wnuka.

Cała rodzina przybyła na tą wyjątkową i niecodzienną uroczystość. W minioną niedzielę, w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w dzielnicy Kuźnice, odbyła się msza za zdrowie Jubilatki oraz spłynęły pierwsze gratulacje i życzenia. Na dzień urodzin rodzina przygotowała uroczyste przyjęcie, był tort, i to nie jeden, toast oraz gromkie „150 lat”.

Na pytanie o receptę na długowieczność padło wiele odpowiedzi, ale patrząc na tę rodzinę odpowiedź nasuwa się sama – jest nią miłość najbliższych.
Szanownej Jubilatce życzymy radości z każdego nowego dnia oraz dalszego życia w zdrowiu i dumy z życiowych doświadczeń.

Fot. Boguszów-Gorce

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top