„Cyfrowa Gmina”

w Aktualności/Czarny Bór

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój e-usług. Środki mogą być wydatkowane na zakup sprzętu, oprogramowania, czy organizację szkoleń.

Podczas spotkania w Ziębicach przekazania symbolicznych czeków dla samorządów dokonali Minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Janusz Cieszyński –  Minister ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. – Dziękujemy za otrzymane wsparcie. Pandemia pokazała, jak ważny jest rozwój e-administracji w dostępie mieszkańców do usług publicznych – podsumowuje Adam Górecki, wójt gminy. – Nie tylko realizowane są w subregionie wałbrzyskim inwestycje strukturalne między innymi budowa trasy S8 czy S5, ale też te mniejsze, które są odczuwalne bardzo szybko. Zależy nam, żeby cyfryzacja i informatyzacja postępowała jak najszybciej. Pandemia pokazała, jak bardzo to jest ważne – mówił minister Dworczyk.

Na realizację programu przewidziano około 1 mld zł; pieniądze będą w całości pochodziły z europejskiego funduszu ReactEU. Środki zostaną proporcjonalnie podzielonej pomiędzy wszystkie jednostki samorządu terytorialnego w oparciu o dwa kryteria: liczbę mieszkańców oraz wartość współczynnika G, który zależy od wysokości dochodów podatkowych danej JST. Granty będą wynosiły od 100 tys. zł do 2 mln zł.

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top