Czarnoborska Noc Bibliotek

w Aktualności/Czarny Bór/Kultura

Przed nami najbardziej zaczytana noc w roku – Ogólnopolska Noc Bibliotek. Już 10 października setki bibliotek w całej Polsce otworzą swoje podwoje dla „nocnych marków”. Kusić będą czytelniczymi akcjami, dobrą książką, spotkaniami z autorami oraz zwiedzaniem pomieszczeń na co dzień dla czytelników niedostępnych.

Do akcji dołączyła również czarnoborska biblioteka, która specjalnie z okazji Nocy Bibliotek przygotowała atrakcje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Noc Bibliotek w Czarnym Borze wystartuje nietypowo, bo już w piątek 9 października z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. Będą warsztaty detektywistyczne, książkowe historie z dreszczykiem oraz wesoła zabawa „między regałami”, bowiem biblioteka to miejsce gdzie wszystko się może zdarzyć…

W sobotę, 10 października odbędzie się natomiast wyjątkowy i kameralny koncert. Na sali widowiskowej Centrum Kultury wybrzmią kojące dźwięki saksofonu, na którym zagra Krzysztof Kurnyta. Czarny Bór to Gmina Ludzi z Pasją więc Noc Bibliotek jest doskonałą okazją by spotkać się czarnoborskimi twórcami: Barbarą Stobiecką – miłośniczką poezji, która właśnie wydała swój pierwszy tomik wierszy „Popełnienia” oraz Patrykiem Góreckim pasjonatem pióra i fotografii, autorem tomiku „To, tutaj”. Oprócz wrażeń muzycznych i literackich na uczestników wydarzenia czekać będzie też doskonała, jesienna herbata i … niespodzianka.  Organizatorzy wydarzenia – Gmina Czarny Bór, Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze –zapraszają: dzieci – 9 października piątek godz. 17:30, dorosłych 10 października (sobota) 19:00.  Ze względów epidemiologicznych liczba uczestników ograniczona, prosimy o odbiór zaproszeń, rezerwacja pod nr tel. 74 844 50 242 lub w B+CK, ul. Sportowa 43.  Do zobaczenia w B+CK w Czarnym Borze.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top