Dobry występ kolarzy

Dobry występ kolarzy

w Sport

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy KKW Jama Wałbrzych na Mistrzostwach Polski Cross Country MTB (MTB XC), które odbyły się w ubiegły weekend w Kielcach.

Kolarze rywalizowali na malowniczych zboczach góry Pierścienica, na prostej technicznie, lecz wymagającej kondycyjnie trasie. Bardzo trudne, „trzymające" podjazdy i „agrafki" oto elementy które cechowały trasę w Kielcach. Na przebieg i ostateczny kształt trasy miał wpływ Andrzej Piątek – selekcjoner i trener polskiej kadry MTB. Spośród zawodników z Wałbrzycha obecnych na Mistrzostwach Polski, najlepiej pojechał Łukasz Winiarski (KKW JAMA WAŁBRZYCH), który w świetnym stylu zwyciężył w kategorii Junior Młodszy (pierwsze miejsce na MP zdobył już trzeci rok z rzędu!). Zawodnik KKW JAMA WAŁBRZYCH od samego startu aż do metę kontrolował przebieg rywalizacji i tym samym Puchar Prezesa PZKol ponownie powędrował w ręce Łukasza.

Bardzo dobrze pojechali też Filip Helta (KKW JAMA WAŁBRZYCH) zdobywając trzecie miejsce w Młodzikach oraz Patrycja Piotrowska (KKW JAMA WAŁBRZYCH) która w kategorii Młodziczka zameldowała się na mecie na czwartym miejscu. Krzysztof Bujalski i Łukasz Szymczuk (obaj KKW JAMA WAŁBRZYCH), prezentujący bardzo dobrą formę zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce w wyścigu Juniora Młodszego. Wałbrzyszanie mogą więc zaliczyć tegoroczne Mistrzostwa Polski MTB XC w Kielcach do udanych. Gratulacje należą się też zawodnikom KTM Racing Team ze Złotego Stoku, którzy zdobyli trzecie miejsce w sztafecie drużynowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top