Dobry występ kolarzy

Dobry występ kolarzy

w Sport

Z dobrej strony pokazali się zawodnicy KKW Jama Wałbrzych na Mistrzostwach Polski Cross Country MTB (MTB XC), które odbyły się w ubiegły weekend w Kielcach.

Kolarze rywalizowali na malowniczych zboczach góry Pierścienica, na prostej technicznie, lecz wymagającej kondycyjnie trasie. Bardzo trudne, „trzymające" podjazdy i „agrafki" oto elementy które cechowały trasę w Kielcach. Na przebieg i ostateczny kształt trasy miał wpływ Andrzej Piątek – selekcjoner i trener polskiej kadry MTB. Spośród zawodników z Wałbrzycha obecnych na Mistrzostwach Polski, najlepiej pojechał Łukasz Winiarski (KKW JAMA WAŁBRZYCH), który w świetnym stylu zwyciężył w kategorii Junior Młodszy (pierwsze miejsce na MP zdobył już trzeci rok z rzędu!). Zawodnik KKW JAMA WAŁBRZYCH od samego startu aż do metę kontrolował przebieg rywalizacji i tym samym Puchar Prezesa PZKol ponownie powędrował w ręce Łukasza.

Bardzo dobrze pojechali też Filip Helta (KKW JAMA WAŁBRZYCH) zdobywając trzecie miejsce w Młodzikach oraz Patrycja Piotrowska (KKW JAMA WAŁBRZYCH) która w kategorii Młodziczka zameldowała się na mecie na czwartym miejscu. Krzysztof Bujalski i Łukasz Szymczuk (obaj KKW JAMA WAŁBRZYCH), prezentujący bardzo dobrą formę zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce w wyścigu Juniora Młodszego. Wałbrzyszanie mogą więc zaliczyć tegoroczne Mistrzostwa Polski MTB XC w Kielcach do udanych. Gratulacje należą się też zawodnikom KTM Racing Team ze Złotego Stoku, którzy zdobyli trzecie miejsce w sztafecie drużynowej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top