Upozorowała napad na bank, aby…

w Region

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi Darii K.R. za przywłaszczenie pieniędzy z banku, w którym pracowała oraz 3 kolejne lata za składanie fałszywych zeznań.

Przed kłodzkim sądem rejonowym rozpoczął się proces 26-letniej Darii K.R., którą Prokurator Rejonowy w Kłodzku oskarżył o to, że jako pracownica placówki partnerskiej Banku Zachodniego WBK SA w Dusznikach Zdroju przywłaszczyła ponad 50 tysięcy złotych stanowiących depozyt pieniężny placówki, a następnie w celu zatuszowania popełnionego przestępstwa złożyła organom ścigania zawiadomienie o rzekomym napadzie na bank, składała fałszywe zeznania kierując postępowanie karne przeciwko innym osobom i tworzyła fałszywe dowody. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do sądu w dniu 28 marca 2011r.

W dniu 23.11.2010r. o godz. 14.30 Daria K.R. telefonicznie zawiadomiła Komisariat Policji w Dusznikach Zdroju o dokonanym napadzie rabunkowym na prowadzoną przez nią placówkę partnerską BZ WBK SA. Z jej relacji wynikało, że do banku weszło dwóch częściowo zamaskowanych mężczyzn, którzy po uprzednim szarpaniu jej i popychaniu zabrali z sejfu kwotę 52.250 zł. Po ich wyjściu oskarżona uruchomiła przycisk alarmowy i zadzwoniła na policję. Oskarżona jako prawdopodobnych sprawców napadu wskazała znanego jej mężczyznę – T. K. i jego kolegę, którzy w godzinach rannych byli w banku. Potwierdziła to będąc słuchaną w charakterze świadka, po pouczeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Około godzinę później wskazani mężczyźni zostali zatrzymani przez policję. Daria K.R. konsekwentnie w kolejnych czynnościach procesowych twierdziła, że zatrzymani są sprawcami napadu na prowadzoną przez nią placówkę banku. Żaden z zatrzymanych mężczyzn nie przyznał się do udziału w rozboju, podając alibi, które po sprawdzeniu wykluczyło ich udział w przestępstwie. Przeprowadzone kolejno czynności pozwoliły na stwierdzenie, że do żadnego napadu nie doszło, a cała sytuacja został upozorowana przez oskarżoną, która sama przywłaszczyła pieniądze z banku. Oskarżona przyznała się do zarzuconych jej przestępstw i złożyła wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledztwa. Wobec Darii K.R prokurator zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz nakazał tytułem środka zapobiegawczego powstrzymanie się od prowadzenia działalności związanej z wykonywaniem czynności bankowych i parabankowych oraz pośredniczenia w takich czynnościach.

Dodatkowo ustalono, że Daria K.R w 2007 roku dokonała kradzieży pieniędzy w łącznej kwocie blisko 5000 zł z mieszkania swojej teściowej, a w 2008 roku ukradła pieniądze z sejfu recepcji hotelu „Muza" w Dusznikach Zdroju.

Za przywłaszczenie pieniędzy oskarżonej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za składanie fałszywych zeznań, zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, fałszywe oskarżenie innej osoby o popełnienie przestępstwa i tworzenie fałszywych dowodów, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top