Fotorelacja: Górnik liderem tabeli!

Górnik PWSZ Wałbrzych pokonał 2:1 na własnym boisku zespół Polonii Trzebnica. Trzy punkty zdobyte w tym meczu zapewniły nam fotel lidera III ligii.

To był trundy i zacięty mecz. Goście z Trzebnicy przyjechali bronić pozycji lidera III ligii. Pierwszą bramkę zdobili Górnicy. W 32 minucie spotkania z lewej strony pola karnego, pięknym strzałem popisał się Grzegorz Michalak. Mimo kolejnych ataków żadnej z drużyn do przerwy nie udało się zmienić wyniku. Pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy należało do gości. Biało – niebiescy skutecznie i rozsądnie bronili jednak swojej bramki. Szans na zdobycie kolejnej szukali głównie w kontraatakach. Po jednym z nich w 65 minucie meczu na 2:0 podwyższył Dominik Janik. To była dobra zespołowa akcja Górnika. Po stracie kolejnej bramki piłkarze Polonii rzucili się do desperackiego ataku. Jeszcze w regulaminowym czasie gry piłka była w naszej siatce. Wcześniej sędzia odgwizdał jednak rzut wolny pośredni i gol nie został uznany. Dopiero w 92 minucie Szymon Jaskułowski zdołał zmniejszyć rozmiary porażki. Kilkadziesiąt sekund później arbiter zakończył spotkanie. Zwycięstwo z Trzebnicą dało Górnikowi pozycję lidera tabeli.