Górnik to jest potęga!

Piłkarze Górnika PWSZ Wałbrzych pokonali 2:0 Polonię Świdnica w meczu Pucharu Polski.

Mecz tylko teoretycznie był wyrównany. Goście grali efektywnie, ale nie efektownie. Mimo, że rządzili w środku pola, to właśnie Górnik zdobył pierwsza bramkę. Już w 9 minucie spotkania błąd obrońcy bezlitośnie wykorzystał Dominik Janik. Kolejny gol padł dopiero na 11 minut przed końcem spotkania. Na listę strzelców wpisał się Adrian Moszyk.

Sędzia prowadzący spotkanie pokazał kilka żółtych i dwie (dla gości) czerwone kartki. Wydawać się może, że świdniczanie nie potrafili przegrać z honorem. Do odebrania pucharu wyszło tylko kilku piłkarzy Polonii. Nerwy puściły również prezesowi drużynie gości, który nie potrzebnie ubliżał sędziom.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Polonia Świdnica 2:0 (Janik 9 minuta, Moszyk 89 minuta)