Mamy wicemistrza świata

Bartek Szubert, podopieczny trenerów Arkadiusza Kaczmarka i Krystiana Grodowskiego został wicemistrzem świata federacji Kick-Boxingu WKA.

Bartek startował w kategorii 81 kilogramów w kilku formułach. W full contact zdobył brąz przegrywając z Anglikiem Jake Thirlaway. Wcześniej pokonał jednak mistrza Francji. W odmianie low kick Bartek również stanął na najniższym stopniu podium. Po ciężkiej „wojnie” w półfinale przegrywa z doświadczonym zawodnikiem, 31 -letnim Elnur Hemidow.. Walka była bardzo zacięta. Świdniczanin był już liczony w I rundzie. W 3 rundzie spotkało to już Hemidowa. W Formule Tatami UFR Bartek Szubart przegrał dopiero w finale z zawodnikiem z Walii. – Mamy dwa brązy i srebro. To nasz wielki sukces. Bartek ma dopiero 19 lat. Przed nim jeszcze wiele sukcesów – mówią zgodnie trenerzy Arkadiusz Kaczmarek i Krystian Grodowski.