Mela Koteluk w Świdnicy

Mela Koteluk w Świdnicy

w Kultura

Wokalistka i autorka tekstów, zdobywczyni Platynowej Płyty i laureatka Fryderyków dla najlepszego artysty oraz za najciekawszy debiut i teledysk, wystąpi 6 lutego w Sali Teatralnej ŚOK. Sprzedaż biletów rusza 14 grudnia, a do końca miesiąca będzie obowiązywać promocyjna cena.

Dokładnie 17 listopada 2014  roku ukazała się druga, autorska płyta Meli pt.: "Migracje". Zapowiedział ją singiel zatytułowany "Fastrygi", do którego powstał także teledysk. Utwór bardzo szybko  znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym  w czołówce Listy Przebojów Programu 3. "Migracje" to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu ojczystego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie  pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety. Koncerty to bardzo ważna przestrzeń dla Meli w komunikacji z fanami. Zdążyła już wystąpić zarówno w wielu klubach w całej Polsce, jak i na prestiżowych festiwalach: Open"er Festival,  Coke Festival, Jarocin Festival czy Męskie Granie. Mając świadomość jak ważne dla artysty są koncerty, w 2012 roku zainicjowała akcję mającą na celu wsparcie żywego grania: "Nie  bądź dźwiękoszczelny. Wspierajmy  żywą muzykę!", do której włączyło się wielu polskich artystów.Koncert Meli Koteluk odbędzie się 6 lutego w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury, który jest organizatorem koncertu. Bilety trafią do sprzedaży 14 grudnia i będą dostępne w sieci Ticketpro (Empik, Media Markt, on-line) oraz w Informacji Turystycznej w Świdnicy.

Ceny:grudzień: 60 zł parter / 50 zł balkonstyczeń/luty: 70 zł parter / 60 zł balkonw dniu koncertu: 80 zł parter / 70 zł balkon

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top