na II ligę czekamy

Mistrza już mamy, na II ligę czekamy

Biało-niebiescy wygrali środowy, barażowy mecz z KS Polkowice 2:1 i już w sobotę podejmą Polonię Warszawa w dwumeczu, którego stawką jest awans do II ligi.

Podobnie jak niedzielny mecz z Zagłębiem II Lubin, również decydująca o mistrzostwie III ligi potyczka rozpoczęła się od błyskawicznie zdobytego przez wałbrzyszan gola. Z rzutu wolnego dokładnie dorzucił Dominik Radziemski, na tyle dokładnie, iż do piłki doskoczył Marcin Orłowski, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Wydawało się, iż po stracie gola rywal ruszy do odrabiania strat, ale to nasi nadali nadawali ton rywalizacji, a w rezultacie kreowali kolejne okazje strzeleckie. W 22 minucie z narożnika boiska dośrodkował Mateusz Krawiec, ale główkę Bartosza Tyktora zdołał odbić Damian Primel, golkiper Polkowic, a dobitka Orłowskiego trafiła w poprzeczkę. W 35 minucie znów było gorąco w polu karnym przeciwnika. Po raz kolejny po uderzeniu kapitana Górnika, jednak tym razem na przeszkodzie stanął Piotr Kasiński, który wybił piłkę z linii bramkowej. Jeszcze w samej końcówce połowy aktywny Orłowski stanął przed następną okazją do podwyższenia prowadzenia, ale jego strzał otarł się o jednego z polkowiczan i opuścił plac gry.

Po zmianie stron nasi konsekwentnie szukali okazji do zdobycia drugiego gola. W 50 minucie oko w oko z Primelem znalazł się Dominik Woźniak, jednak doświadczony golkiper nie dał się oszukać. Co nie udało się „Zibiemu" wkrótce idealnie wyszło Orłowskiemu. W 53 minucie sam na sam z bramkarzem Polkowic znalazł się najlepszy strzelec rozgrywek, który spokojnie minął Primela i strzałem z kąta dał Górnikowi drugie trafienie. Odpowiedź współlidera rozgrywek nastąpiła niewiele ponad kwadrans później. Po wrzutce z rzutu wolnego futbolówkę źle odbił Kamil Jarosiński i Robert Dziedzina celną główką przywrócił rywalowi nadzieje na wywalczenie korzystnego wyniku. Przywrócił tylko na chwilę, należy dodać, gdyż z wyjątkiem wspomnianego błędu nasi kontrolowali przebieg rywalizacji. Wkrótce zresztą mieli nieco ułatwione zadanie, gdyż z boiska za niesportowe zachowanie wyleciał Patryk Bobkiewicz. Ostatecznie podopieczni Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego zwyciężyli 2:1, co oznacza, iż już w sobotę gościć będą Polonię Warszawa. Początek spotkania na Ratuszowej o godzinie 15. Do rewanżu zaś dojdzie w środę w stolicy kraju. Zwycięzca dwumeczu awansuje do II ligi.

Mecz barażowy o mistrzostwo III ligi

Górnik Wałbrzych – KS Polkowice 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcin Orłowski (9), 2:0 Marcin Orłowski (53), 2:1 Robert Dziedzina (69)

Żółte kartki: Surmaj, Woźniak – Górnik oraz Famulski, Szuszkiewicz, Galas – KS

Czerwona kartka: Bobkiewicz (79) – KS

Sędziował: Kornel Paszkiewicz – Wrocław

Górnik: Jarosiński (82 Jaroszewski), Rytko, Tyktor, G. Michalak, Surmaj (90 Krzymiński), Woźniak (69 Migalski), Radziemski, Oświęcimka, Krawiec (60 D. Michalak), Sawicki, Orłowski. Trenerzy: Robert Bubnowicz oraz Marcin Morawski