Udane ściganie Helty i spółki

Położona w okolicach Tarnowa – Lubaszowa gościła w miniony weekend uczestników trzeciej edycji Pucharu Polski MTB. Na starcie górskich zawodów nie zabrakło reprezentantów KKW Superior Wałbrzych, którzy z dalekiego, bo ponad 400-kilometrowego wyjazdu przyjechali bogatsi o kilka znaczących wyników.

Jak wspominają wałbrzyszanie, trasa niedawnej odsłony PP była świetnie przygotowana, choć wymagająca naprawdę sporych umiejętności. Jako pierwsze do ścigania przystąpiły Patrycja Piotrowska oraz Aleksandra Podgórska, na które czekało 6 rund, a także Natalia Jeruzalska i Martyna Tomasik, które miały do pokonania dystans krótszy o połowę. Wałbrzyszanki spisały się naprawdę dobrze, o czym świadczą poniższe wyniki. Patrycja zajęła bowiem 3. miejsce w kategorii Orliczka, a także uplasowała się tuż za podium w Elicie Kobiet, co jest sporym wyczynem, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż był to jej pierwszy wyścig tej rangi w obecnym sezonie. Niestety, jej koleżanka Ola Podgórska nie ukończyła zawodów, za to wśród juniorek młodszych najlepsza okazała się Natalia Jeruzalska, a Martyna Tomasik zajęła 11. miejsce. Tym samym obie zdobyły kolejne cenne punkty do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po przedstawicielkach płci pięknej przyszedł czas na starty mężczyzn. Jednym z faworytów do zwycięstwa w wyścigu Elity był nasz Filip Helta. Wałbrzyszanin znalazł godnego siebie przeciwnika w osobie Krzysztofa Łukasika (Warszawski Klub Kolarski), jednak na ostatniej rundzie „góral" Superiora wysunął się na prowadzenie, aby na metę wjechać z przewagą 12 sekund nad wspomnianym zawodnikiem ze stolicy kraju. Nasi juniorzy, czyli Kamil Tarnawski oraz Dariusz Michalik, zajęli odpowiednio 13. i 17. miejsce. Powyższe wyniki przełożyły się na 4. pozycję w klasyfikacji klubowej. Kolejna runda PP odbędzie się w dniach 18 – 19 czerwca w Wałbrzychu, w ramach zawodów Focus Górale na Start 2016.