Otworzyli wieżę

w Aktualności/Czarny Bór/Powiat/Region

To była udana końcówka roku dla Czarnego Boru. W sobotę, 29 grudnia 2018 o godz. 12.00 oficjalnie otwarto Wieżę Widokową na Trójgarbie.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowanie zarówno ze strony mieszkańców gmin gospodarzy inwestycji oraz sąsiednich, jak i turystów, którzy przybyli z dalekich zakątków Polski: m.in. z Górnego Śląska i Wielkopolski. Przed oficjalnym przecięciem wstęgi włodarze trzech gmin Partnerskich odsłonili Pamiątkową Tablicę z okazji 100.lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, która została zlokalizowaną u podnóża Wieży Widokowej.

Inwestycja został zrealizowana w ramach Projektu: „EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU – etap II – sposób na ochronę i udostępnianie zasobów przyrodniczych masywu Trójgarbu i Chełmca” jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Zadanie obejmuje rozbudowę infrastruktury turystycznej Wokół Trójgarbu i Chełmca, a w tym: budowę Wieży Widokowej, montaż małej architektury turystycznej na obszarze szlaku turystycznego oraz edukację ekologiczną i wykorzystanie nowoczesnych technologii (działania edukacyjne w szkołach podstawowych i gimnazjach 3 gmin Partnerskich; opracowanie i udostępnianie elektronicznych materiałów informacyjnych o EKOMUZEUM na stronie www.wokoltrojgarbu.pl oraz opracowanie, montaż i wdrożenie elektronicznego systemu informacji turystycznej. Wartość Projektu ogółem: 2.687.900,00 zł, w tym dofinansowanie na poziomie blisko 70 % , w kwocie – 1.877.000,00 zł. Zobacz zdjęcia poniżej.

fot. (autorstwa Piotra Filipa/UM Czarny Bór)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top