Schował narkotyki w zbiorniku paliwa

w Region

Blisko 14 kilogramów amfetaminy zatrzymali funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej z Kłodzka. Narkotyki o wartości ponad 700 tys. zł. ukryte były w zbiorniku paliwa samochodu osobowego. W sprawie zatrzymano dwóch Polaków – kuriera i odbiorcę, grozi im kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Na drodze krajowej nr 33 prowadzącej do byłego przejścia granicznego Boboszów – Dolni Lipka (dolnośląskie) funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do kontroli 32-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Podczas szczegółowej kontroli jego samochodu osobowego funkcjonariusze ujawnili blisko 14 kilogramów amfetaminy (badanie testerem NIK) o wartości ponad 700 tysięcy złotych.W zbiorniku paliwa wypełnionym olejem napędowym znajdowało się 28 foliowych próżniowo zamkniętych worków z białym proszkiem. Każdy z nich ważył ok. 0,5 kilograma.32-latek, który okazał się kurierem został zatrzymany. W wyniku dalszych czynności zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę, 26-latka, najprawdopodobniej odbiorcę zakazanego towaru. Narkotyki przywiezione zostały z Holandii i miały trafić na polski rynek.Z zatrzymanego narkotyku można byłoby "wyprodukować" ponad 100 tys. porcji.Samochód, w którym przewożone były narkotyki (wartość ok. 20 tys. zł) został zabezpieczony na parkingu strzeżonym SOSG.

To kolejny przypadek ujawnienia przez funkcjonariuszy SOSG narkotyków w rejonie byłego przejścia granicznego w Boboszowie. W połowie stycznia br. funkcjonariusze w Międzylesiu (powiat kłodzki) zatrzymali mężczyznę, który chciał wywieźć do Austrii ponad 800 porcji narkotyków. Amfetamina i marihuana ukryte były w bochenku chleba, pośród innych artykułów żywnościowych.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top