Świdnica buduje Aqua - Park

Świdnica buduje Aqua – Park

w Gospodarka

BRE Bank Hipoteczny sfinansuje budowę świdnickiego aquaparku. W piątek, 15 lipca przedstawiciele władz Świdnicy oraz spółki Inwestycje Świdnickie podpisali umowy na poręczenie oraz udzielenie kredytu z przedstawicielem banku.

Obiekt ma kosztować ok. 50 mln zł i taką kwotę Inwestycje Świdnickie mogą otrzymać na budowę. Spłata zadłużenia będzie kosztowała maksymalnie 34,4 mln zł.- Spłatę zadłużenia planujemy w perspektywie 20 lat. Dzięki temu, że racjonalnie wydajemy publiczne pieniądze, możemy podjąć ten trud. Na park wodny czekają świdniczanie i atrakcyjny obiekt im się należy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Pieniądze z kredytu to gwarancja, że aquapark w Świdnicy powstanie. – Kończymy pracę nad dokumentacją przetargową i w ciągu dwóch tygodni ogłosimy przetarg na inżyniera kontraktu, a wkrótce później na wykonawcę. Po zakończeniu tej żmudnej procedury poznamy ostateczny termin rozpoczęcia budowy. Sam proces budowlany zajmie 18 miesięcy – zapowiada Ryszard Wawryniewicz, prezes spółki Inwestycje Świdnickie, działającej od niespełna 5 miesięcy.

Świdnica, podobnie jak inne polskie miasta, celowo powołała odrębną spółkę. Jest ona korzystna nie tylko z punktu widzenia wskaźników budżetu miasta – nie hamuje rozwoju inwestycyjnego, a także pozwala na odzyskiwanie VAT zawartego w wynagrodzeniu płaconym wykonawcy robót budowlanych. Miasto samo nie może korzystać z takich oszczędności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top