Zbiórka elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci

w Region

Już w sobotę odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci w Świdnicy. Zużyty sprzęt będzie można bezpłatnie przynieść na parking przy Urzędzie Miejskim.

Podczas ostatniej zbiórki, mieszkańcy Świdnicy oddali niemal 12 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Firmy, które na co dzień się tym zajmują, tylko w ubiegłym roku zebrały 7 ton. Ponieważ akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, władze miasta wraz z firmą AG- EKO ponownie zorganizowały zbiórkę, która odbędzie się już jutro od godziny 9.00 do 17.00 na parkingu przy Urzędzie Miasta. Przynieść można wszystko oprócz: kineskopów bez obudowy, rozbitych telewizorów oraz niekompletnych sprzętów. Elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłych kontenerów, a tym bardziej nie należy zostawiać w lasach jak robi to wielu Świdniczan. Odpady zawierają szkodliwe substancje, które zatruwają nie tylko środowisko ale przede wszystkim nasz organizm. Zużyty sprzęt powinno się oddawać w sklepach AGD przy zakupie takiego samego sprzętu, bądź odpowiednim instytucjom takim jak Zakład Oczyszczania Miasta oraz Zakład Usług Komunalnych w Żarowie.

 

Foto: Poprzednia zbiórka elektrośmieci cieszyła się ogromnym powodzeniem. Udało się zebrać niemal 12 ton. Świdniczanie, którzy nie wiedzą, gdzie taki sprzęt zostawić, wyrzucają go na terenach zielonych.

 

Izabela Patro

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top