Zwycięstwa mają we krwi

Zwycięstwa mają we krwi

w Sport

Trener Mirosław Furmaniak ma doskonałą rękę do młodych piłkarzy. Przed tygodniem jego podopieczni z Victorii Wałbrzych trzykrotnie wyjeżdżali do Boguszowa-Gorc, gdzie dzień po dniu rywalizowały zespoły w różnych kategoriach wiekowych. Bilans ich startów to dwa zwycięstwa i jedno 3 miejsce.

Ostatni tydzień ferii zimowych wałbrzyszanie spędzili w Boguszowie-Gorcach, gdzie rozegrano turniejem z udziałem różnych grup wiekowych. Pierwszego dnia do gry przystąpiły orliki, a wśród nich niepokonani przedstawiciele Victorii. W finale zawodów chłopcy Furmaniaka pokonali Górnika Wałbrzych, co jak podkreślił pan Mirosław, było w dużej mierze efektem świetnej postawy Kamila Kraczkowskiego, najlepszego bramkarza zawodów. Kolejnego dnia na starcie stanęli młodzicy, ale i tym razem Victoria nie miała sobie równych w stawce dziewięciu drużyn. Wałbrzyszanie wygrali klasyfikację zespołową, ale zebrali także część nagród indywidualnych. Za najlepszego zawodnika imprezy uznano bowiem Dominika Więcka, a drugim strzelcem turnieju okazała się Karolina Borkowska, która szczególnie zapadła w pamięci rówieśnikom z Górnika Wałbrzych. To właśnie ekipie z Ratuszowej skuteczna zawodniczka zaaplikowała 4 gole w wygranym 4:1 pojedynku z biało-niebieskimi. Piłkarski maraton w Boguszowie zakończyli trampkarze, którym jednak nie udało się powtórzyć sukcesu swych kolegów. Ostatecznie jednak wałbrzyszanie zajęli i tak wysokie 3. miejsce. -Za naszą nieco słabszą postawą stał dość eksperymentalny skład Victorii. Część drużyny stanowili bowiem młodzicy- powiedział Furmaniak. Na pocieszenie naszym pozostał tytuł najlepszego zawodnika turnieju, którym po raz kolejny został Dominik Więcek.

Victoria: Kamil Reczulski, Bartosz Smolec, Adrian Nowak, Dominik Więcek, Dominik Wąs, Karolina Borkowska, Daniel Malanowski, Bartosz Sus, Szymon Przybysz. Trener: Mirosław Furmaniak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top