Zwycięstwo Białorusinek

Zwycięstwo Białorusinek

w Sport

Kobieca reprezentacja Białorusi pokonała w Wałbrzychu Polki 70:62 w pierwszym meczu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2019.

Mecz rozpoczął się po myśli Białorusinek, które zdobyły pierwsze cztery punkty. Po trafieniach Agnieszki Kaczmarczyk i Agnieszki Żurowskiej-Cegielskiej udało się nam wyjść na prowadzenie. Dzięki punktom Anny Makurat na koncie reprezentantek Polski był już nawet siedem punktów przewagi. Drugą część meczu od trafienia rozpoczęła Żurowska-Cegielska. W tym fragmencie gry swoją klasę pokazała Viktoryia Hasper. Po jej trafieniach przewaga Polek stopniałą do 2 oczek. Ostatecznie po pierwszej połowie prowadziliśmy 32:29. O początku trzeciej kwarty chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Tę część meczy Białorusinki rozpoczęły od zdobycia 8 punktów z rzędu. Dzięki rzutom Papovej i Hasper prowadziły już nawet 10 punktami. W ostatniej kwarcie biało-czerwone zbliżyły się na pięć punktów, ale swoje ciągle grała Verameyenka. Do ostatniego gwizdka sędziów rywalki nie oddały już wypracowanej przewagi wygrywając ostatecznie 70:62. Kolejne spotkanie już w środę – rywalkami w Ankarze będą Turczynki (transmisja w TVP Sport).

Polska – Białoruś 62:70 (17:14, 15:15, 17:18, 13:13)

Polska: Kaczmarczyk 22, Żurowska-Cegielska 10. Misiek 8, Gajda 7, Makurat 7, Ziętara 5, Szajtauer 2, Skobel 1, Stankiewicz 0, Poboży 0

Białoruś: Verameyenka 16, Papova 14, Hasper 13, Snytsina 9, Tarasava 8, Likhtarovich 7, Rytsikava 3, Ziuzkova 0

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top