Górnik  - Tur 2:1 - zobacz zdjęcia

Górnik – Tur 2:1 – zobacz zdjęcia

Podopieczni Roberta Bubnowicza wygrali 2:1 z Turem Turek. Mało brakowało, a goście wywieźliby ze stadionu przy ulicy Ratuszowej jeden punkt. Poniżej 70 zdjęć z meczu. Zapraszamy.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli wałbrzyszan. Już w 7 minucie meczu mocnym uderzeniem z prawego narożnika pola karnego popisał się Daniel Zinke i biało – niebiescy objęli prowadzenie. Niespełna 30 minut później asystę zaliczył Marcin Morawski, który wykonując rzut wolny podał wprost pod nogi Marka Wojtarowicza. Ten nie zmarnował idealnego prezentu i czubkiem buta z kilku metrów skierował piłkę do siatki gości. Po zmianie stron Tur rzucił się do ataku. W 51 minucie Piotr Bieniek wykorzystał zamieszanie w polu karnym i zdobył kontaktowego gola dla przyjezdnych. Gdy wydawało się, że Górnicy wygrają różnicą jeden bramki w doliczonym czasie gry przyjezdni trafili po raz drugi. Na szczęście dla wałbrzyszan arbiter odgwizdał spalonego. Na szczególne brawa za oprawę meczu zasługują kibice. W pierwszej połowie nad ich głowami pojawiła się ogromna flaga z orłem w koronie po czym sympatycy Górnika odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Minusem było wywieszenie innej flagi, za którą klub zapłaci najprawdopodobniej karę finansową. Zdaniem obserwatora PZPN nie powinna się pojawić na stadionie, bo na koszulkach kibiców, którzy byli na fladze znajdowały się czaszki.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Tur Turek 2:1 (2:0) Daniel Zinke (7), 2:0 Marek Wojtarowicz (36), 2:1 Piotr Bieniek (51)

Górnik PWSZ: Jaroszewski, D. Michalak, Łaski, Przerywacz, Wojtarowicz, G. Michalak (90+1 Fojna), Morawski, Wepa, Rytko (69 Sawicki), Zinke, Moszyk (58 Konarski)