Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz Wielkanocny

w Aktualności

Wyroby rękodzielników, warsztaty dla dzieci, ciasta do degustacji, palmy do podziwiania – dużym zainteresowaniem cieszył się sobotni Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez głuszyckie Centrum Kultury-MBP. Nagroda za najsmaczniejsze ciasto powędrowała do Joanny Papieskiej, stół najpiękniej ozdobiły głuszyckie seniorki, a tablet za palmę otrzymała Joanna Burchardt.

 

W głuszyckim Centrum Kultury-MBP rozpoczął się Kiermasz Wielkanocny, połączony z Degustacją Ciast Wielkanocnych oraz z konkursami: na Najsmaczniejsze Ciasto Wielkanocne, na Najpiękniejszą Palmę oraz na Najpiękniej ozdobiony stół wielkanocny. Do konkursu na Najsmaczniejsze Ciasto zgłoszono 16 wypieków. Jury oceniało m.in. smak, wygląd, oryginalność, bogactwo składników i zgodność z tradycją lub nawiązanie do tematu wiosny. Ostatecznie przyznano 10 wyróżnień II stopnia. Upominki otrzymały: Agata Rolka, Danuta Malec, duet Elżbieta Łukasik i Czesław Morawski, Patrycja Łubniewska, Elwira Cymborska, Halina Machowska, Emilia Płatowicz. Wyróżnienia I stopnia i tostery otrzymali: Daria Stelmaszewska, Janina Szymańska oraz Ewa Kowalik. III miejsce oraz nagrodę – mikser wielofunkcyjny – przypadły Małgorzacie Zając za ,,Poezję smaków”, II miejsce i odkurzacz Stanisławie Golińskiej za ,,Tort Wielkanocny”, a laureatką została Joanna Papieska, która ,,Sezamkiem” wywalczyła sobie 300 zł nagrody. Dodatkowe trzy nagrody – karnet na zajęcia pilates – ufundowała Małgorzata Podgórska, która w głuszyckim CK od kwietnia prowadzi zajęcia z tej dyscypliny ruchowej. Wszystkie ciasta mogli degustować goście przybyli na kiermasz do Centrum Kultury-MBP. Degustacji towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez instruktorki CK-MBP.
Konkurs na Najpiękniejszą Palmę również cieszył się ogromnym zainteresowaniem: zgłoszono do niego ręcznie wykonane kilkumetrowe, jak i niższe bogato zdobione palmy nie tylko z terenu Głuszycy, ale także z Jedliny-Zdroju, Mieroszowa, Wałbrzycha i Świdnicy. Ostatecznie jury biorąc pod uwagę m.in. wykorzystanie przez autorów palm: tradycyjnych technik przy wykonaniu dzieła, pomysłowość i inwencję twórczą, bogactwo i dobór odpowiednich materiałów i estetykę, postanowiło przyznać 9 wyróżnień II stopnia, stąd też upominki otrzymali: Waldemar Sawin, Grzegorz Hampel, Zuzanna Światowa, Nikola Michułka, Kornelia Siara, Dorota Smoczyńska, Grażyna Dobrowolska, Kacper Narymiecki i Krystyna Góreczna. Wyróżnienia I stopnia i nagrody finansowe otrzymali: Magdalena Cynk-Biskupska, Magdalena Milczarek, Marta Walkowicz, Natalia Owczarzak i Joanna Kułakowska. III miejsce i nagrodę w wysokości 100 złotych otrzymała Anna Małek, II miejsce i nagrodę w wysokości 200 złotych Jadwiga Czepil reprezentująca głuszyckich seniorów, a miejsce pierwsze i tablet – Joanna Burchardt. W konkursie na najpiękniej udekorowany stół przyznano dwie nagrody: pierwszą dla stołu seniorów, drugą dla stołu udekorowanego przez Joannę Papieską. Konkursom towarzyszył Kiermasz wyrobów wielkanocnych oraz warsztaty dla dzieci (zdobienie jajek, tworzenie plam i ozdób) prowadzone przez instruktorki CK-MBP. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się degustacja żuru z białą kiełbasą przygotowana przez Grzegorza Czepila z głuszyckiej ,,Finezji”.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top