Kurs dla seniorów

Kurs dla seniorów

w Aktualności

W Bibliotece pod Atlantami odbyła się uroczystość rozdania dyplomów uczestnikom I Edycji Kursu dla Seniorów „Podstawy Obsługi Komputera". Miejscem zajęć w ramach kursu była istniejąca od kilku miesięcy w Bibliotece multimedialna sala Akademii Młodych.

Była to pierwsza edycja kursu, który z założenia był przeznaczony dla osób starszych. Dyplomy ukończenia odebrało 37 osób, a wśród absolwentów były osoby nawet w wieku powyżej osiemdziesięciu lat.Zajęcia trwały 6 miesięcy. Zaczęły się od nauki podstaw obsługi komputera, a obecnie ich uczestnicy korzystają z poczty elektronicznej, potrafią swobodnie poruszać się w Internecie, a nawet przygotowywać prezentacje. Zainteresowanie uczestnictwem w kursie jest bardzo duże. Rozpoczęła się jego druga edycja, a są już chętni do udziału w następnej.

Utworzenie Akademii Młodych w Bibliotece po Atlantami jest jednym z projektów ujętych w Lokalnym Programie Rewitalizacji Wałbrzycha. Wartość inwestycji związanej z modernizacją pomieszczeń, wymianą stolarki drzwiowej i zakupem wyposażenia wyniosła około 178 tysięcy złotych, z czego Gmina Wałbrzych pozyskała z Unii Europejskiej 70% tej kwoty. Akademia Młodych ma być miejscem spędzania wolnego czasu, spotkań z nauką, kulturą, a także miejscem gdzie będą realizowane projekty o charakterze społecznym. Jak się okazuje Akademia Młodych stwarza ofertę nie tylko dla ludzi młodych wiekiem, ale przede wszystkich młodych duchem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top