Moja mama

Moja mama

w Aktualności

„Dom to nie są ściany i dach, to są ręce mojej mamy"" – napisz/ namaluj, jak wygląda Twój szczęśliwy rodzinny dom.

To hasło 10., jubileuszowej, edycji Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Moja Mama", organizowanego przez Posła na Sejm RP Izabelę Katarzynę Mrzygłocką we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Specjalną nr 10 oraz Publicznym Gimnazjum Specjalnym nr 10 w Wałbrzychu.

Konkurs tradycyjnie podzielono na cztery kategorie – plastyczną dla uczniów klas 0-I, plastyczną dla uczniów klas II-III, literacką i poetycką dla uczniów klas IV-VI, a także plastyczną i literacką dla uczniów szkół specjalnych. Konkurs kierowany jest do uczniów z powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego, ząbkowickiego oraz dzierżoniowskiego. – Regionalny Konkurs Plastyczno-Literacki „Moja Mama" to jedna z najważniejszych podejmowanych przeze mnie edukacyjnych inicjatyw. Dlatego nie ukrywam, że z wielką niecierpliwością czekam na kolejną edycję. W tym roku konkurs będzie miał wymiar szczególny, bo odbywa się jego dziesiąta edycja. Tegoroczny temat nawiązuje do więzi emocjonalnych w rodzinie – „Dom to nie są ściany i dach, to są ręce mojej mamy"" – napisz/ namaluj, jak wygląda Twój szczęśliwy rodzinny dom. Zachęcam serdecznie do udziału.- mówi Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką w formacie A4 lub A3, natomiast prace literackie nie powinny być dłuższe niż 2 strony maszynopisu. Cała reszta zależy już od wyobraźni małych autorów. Gotowe dzieła wystarczy opatrzyć opisem (musi on zawierać imię i nazwisko, wiek autora, klasę, szkołę – dokładny adres, numer telefonu oraz imię, nazwisko opiekuna, pod którego kierunkiem powstała praca), a potem jeszcze poprosić rodziców o pisemną zgodę na wzięcie udziału w konkursie oraz publikację nazwisk i zdjęć w prasie i telewizji. – Od dziesięciu lat wspólnie ze wspaniałymi pedagogami z naszego regionu tworzymy konkurs plastyczno-literacki "Moja Mama". Cieszę się, że jestem częścią tej inicjatywy, bo ten konkurs to nie tylko setki laureatów, tysiące wspomnień, ale także ważny element integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z dziećmi uczęszczającymi do szkół ogólnodostępnych. Przypominam, że prace można przynieść lub wysłać do naszej szkoły przy ul. Ogrodowej 5a w Wałbrzychu do końca kwietnia. – dodaje Dorota Bogdańska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu. – Najciekawsze prace nagrodzimy podczas uroczystości, którą zaplanowaliśmy na koniec maja.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top