Pijany prowadził samochód

w 112

Policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego, który wczoraj przed południem prowadził swój pojazd mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wałbrzyscy funkcjonariusze kolejny raz przypominają, że nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania na drodze.

Wczoraj około godziny 11:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 47-letniego mężczyznę, który kierował na ul. Andersa samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,13 promila alkoholu w organizmie wałbrzyszanina. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy kat. B. Jego pojazd po wykonanych przez mundurowych czynnościach trafił na parking strzeżony.

Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top