Polityczna przyszłośc Wałbrzycha?

Polityczna przyszłośc Wałbrzycha?

w Aktualności

Młodzieżowa Rada Miasta zdała dziś sprawozdanie z swojej działalności. Jak przystało na przyszłych radnych, członkowie MRM na specjalną konferencję zaprosili dziennikarzy do ratusza.

Młodzieżowa Rada Miasta Wałbrzycha to grupa młodych ludzi wybranych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie gminy Wałbrzych, którzy chcą zmieniać swoje otoczenie na lepsze.

Pierwsze wybory do MRMW odbyły się 24 listopada 2003 roku, w wyborach tych udział wzięły 23 szkoły. Statut Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha został uchwalony przez Rade Miejską 24 czerwca 2004 roku, a moc prawną uzyskał 14 października 2004r.

Pierwszym poważnym przedsięwzięciem było uczestnictwo w II i III Forum na temat zrównoważonego rozwoju miasta Wałbrzycha we wrześniu i październiku 2004r. W listopadzie 2004r. Radni Młodzieżowej Rady Miasta uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Powszechną Akademie Młodzieży. W dniu XIII Finału WOŚP Radni wjechali na wałbrzyski rynek roztańczoną ciężarówką z okolicznościowym tortem dla ponad tysiąca zgromadzonych mieszkańców miasta. Kwiecień i maj 2005r. to dla MRMW czas rozgrywek Gimnazjalnej Ligii Siatkówki o Puchar Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha , wydarzenia sportowego , którego jeszcze w takiej formie w mieście nie było. Pod koniec czerwca 2005r.odbyła się Aukcja prac dzieci i młodzieży połączona z programem Fundacji Edukacji Europejskiej. Trzeba też wspomnieć iż na wniosek Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha powstała wałbrzyska hala Skate Parku.

5 pażdziernika 2005r.po przeprowadzeniu nowych wyborów rozpoczęła się II kadencja Rady. W jej skład weszło wówczas 20 Radnych. Na okoliczność ΧІV Finału WOŚP przy współudziale Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży Rada przygotowała trzy tysiące pierników, które rozdała na wałbrzyskim rynku. Dzięki pomocy Rady grupa dziewcząt w wieku gimnazjalnym zaczęła od marca 2006r. trenować siatkówkę w Publicznym Gimnazjum nr 2 . W czerwcu 2006r.Radni pomagali w roznoszeniu ulotek Fundacji TALENT. Październik- listopad upłynął na współpracy ze schroniskiem dla zwierząt w Wałbrzychu. Z okazji XV Finału WOŚP w 2007r.dzięki działaniom Młodzieżowej Rady i członków Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Młodzieży na wałbrzyski rynek wjechała cysterna pełna gorącego kakao, które następnie było rozdawane zgromadzonym na rynku mieszkańcom Wałbrzycha.

7 stycznia 2008r.po przeprowadzeniu nowych wyborów rozpoczęła się obecna III kadencja MRMW, w skład której skład wynosił 18 młodych Radnych. Po uroczystej sesji w Ratuszu z udziałem Prezydenta Miasta Piotra Kruczkowskiego oraz Radnych miasta Wałbrzycha nowa Rada rozpoczęła swoją działalność ,a opiekę nad nią sprawowała Pani Iwona Rychlik i Pani Agnieszka Kołacz- Leszczyńska.Marzec-kwiecień 2008 to czas współpracy z WSM podczas remontu wspólnej siedziby, a także utworzenie strony internetowej oraz założenie e-maila Rady. W maju z okazji Święta Flagi Państwowej Rada pozyskała sponsorów i zorganizowała loterie fantową podczas festynu na wałbrzyskim rynku, z której dochód przekazano na potrzeby wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt. Ponadto MRMW bierze udział w projekcie WSM „ Śladami Wałbrzycha". 14.05.2008 roku nastąpiło uroczyste otwarcie siedziby przy ul. Głównej 2.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top