Radny chce nocników dla wszystkich

Radny chce nocników dla wszystkich

w Aktualności

Ryszard Nowak, radny Wałbrzycha chce, aby miasto z pieniadzy przeznaczonych na promocję kupiło dla każdego z wałbrzyszan po nocniku.

Samorządowiec uważa, że w Wałbrzychu brakuje darmowych publicznych toalet. Wpadł więc na pomysł, aby każdy z mieszkańców otrzymał nocnik, by za potrzeba nie musieć chodzić w krzaki. Okazuje sie jednak, że to drogi pomysł: w 122 tysięcznym mieście kupno nocników oznaczałoby wydatek ponad miliona złotych.

Tymczasem Artur Wylandowski z Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego jednoznacznie wypowiada się o pomyśle radnego.

– Żenada. Ten radny powinien wziąć się do roboty albo przynajmniej zapaść się ze wstydu pod ziemię, bo, jak na razie, największe „osiągnięcia" posiada w psuciu wizerunku własnego miasta – mówi Wylandowski.

W Wałbrzychu rzeczywiście zmniejszyła się liczba publicznych szaletów: kiedyś było ich o wiele więcej (m.in. słynne podziemne przy pl. Grunwaldzkim i w okolicach dawnego „pedetu"). Dziś w mieście działają dwa bezpłatne szalety, oba w śródmieściu: jedna na ul. Drohobyckiej, druga na ul. Rycerskiej. Samorządowcy w tym roku nie przewidzieli funduszy na nowe publiczne szalety.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top